Достапни линкови

Лидерот на Туркменистан бара опозиција


Претседателот на Туркменистан Гурбангули Бердимухамедов, на состанокот на владата оценил дека формирањето опозициони партии би било корисно за социјалниот и политичкиот живот во земјата. Над 18 години од независноста на Туркменистан постои само една партија, на чело со претседателот на државата.
XS
SM
MD
LG