Достапни линкови

Експлозии на бомби во Ингушетија


Руските медиуми јавија дека две бомби експлодирале во Ингушетија, при што две лица биле убиени, а уште 35 повредени, меѓу кои и шефот на полицијата во градот Назран. Во Ингушетија, која граничи со Чеченија, се чести ваквите инциденти, поврзани со исламистичките бунтовници.
XS
SM
MD
LG