Достапни линкови

Во Русија напролет работнички протести


Русија очекува нов бран масовни протести напролет, но тие нема да бидат закана за власта, пишува денеска Независимаја Газета. Според московскиот весник, работничкото незадоволство е во пораст, но нема синдикално единство, ниту пак постојат механизми за решавање на проблемите.
XS
SM
MD
LG