Достапни линкови

Украинскиот врховен суд за претседателските избори


Украинскиот Врховен Суд денеска го разгледува тврдењето на Јулија Тимошенко дека претседателските избори биле нерегуларни. Украинската централна изборна комисија го прогласи Јанукович за победник на изборите, а Парламенот веќе ја закажа инаугурацијата за 25-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG