Достапни линкови

НАТО по грешка уби 7 авганистански полицајци


Авганистанските власти соопштија дека НАТО денеска со воздушен напад по грешка убил 7 авганистански полицајци и рани двајца цивили во северниот дел на земјата Претставниците на НАТО го потврдија инцидентот , но велат дека се уште истражуваат што точно се случило за време на нападот.
XS
SM
MD
LG