Достапни линкови

Најмалку 29 луѓе загинаа при експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку 29 луѓе загинаа и уште 50-тина се ранети денеска при експлозија на бомба во една џамија во северозападниот дел Пакистан соопштија локалните власти. Нападот следувал по денешната средба на американскиот претставник на Обединетите Нации, Ричард Холбрук со пакистанските лидери на Исламабад, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG