Достапни линкови

Најмалку 11 луѓе загинале и 20-тина се ранети во Ирак


Најмалку 11 луѓе загинаа и над 20 се ранети при експлозија на бомба-автомобил во Ирак. Ирачките власти велат дека автомобилот експлодирал во близина на зградата во која се наоѓаат канцеларијата на гувернерот, полицијата и судот. Во Ирак се зголемуваат тензиите со наближувањето на парламентарните избори на 7 ми март, известуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG