Достапни линкови

Белата Куќа го поздрави апсењето на талибанскиот лидер


Во првиот официјален коментар, Белата Куќа оцени дека апсењето на еден од главните талибански командати претставува голем успех. Мула Абдул Гани Барадар беше уапсен од американските и пакистанските специјални сили деновиве во Пакистан. Портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс прецизира дека Барадар се наоѓал во пакистански затвор и оти Вашингтон не планира тоа да го смени.
XS
SM
MD
LG