Достапни линкови

Забранет влез за украински фудбалери во продавница на Херодс


Фудбалерите на украински Шахтјор Доњетск изјавија дека им било забрането да купуваат во продавница на Херодс во Лондон. Ним им било речено дека не можат да влезат поради тоа што нивната група била многу голема и сомнителна. Шахтјор Донетск е во Лондон на натпревар од Европската лига против англискиот тим Фулам. Сопственик на Фулам и на Херодс е тајкунот Мухамад Ал Фаед.
XS
SM
MD
LG