Достапни линкови

Најмалку 10 загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку 10 лица загинале во денешната експлозија на бомба во едно село во северозападниот дел на Пакистан, во близина на авганистанската граница. Полицијата се уште истражува дали експлозијата била предизвикана од бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG