Достапни линкови

Експлозија на бомба во Рамади, најмалку 6 загинати


Во денешната експлозија на бомба во ирачкиот град Рамади загинале најмалку шест лица, а десетина други биле ранети. Според некои извештаи, станува збор за напад на бомбаш самоубиец во близина на канцелариите на локалната власт.


XS
SM
MD
LG