Достапни линкови

САД кандидираа нов директор на УНИЦЕФ


Соединетите држави го кандидираа експертот и поранешен советник за надворешна политика Ентони Лејк за директор на УНИЦЕФ. На чело на оваа агенција за деца на Обединетите нации секогаш е американец поради тоа што Соединетите држави имаат најголем удел во финансирањето на УНИЦЕФ.
XS
SM
MD
LG