Достапни линкови

Експлозија на бомба во Атина


Синоќа во Атина одекнала експлозија пред канцеларијата на грчкиот министер за внатрешни работи, јавуваат агенциите наведувајќи дека притоа немало повредни. Грчката полиција соопшти дека била причинета помала материјална штета. Тоа е втор бомбашки напад во Атина во изминативе три дена. Претходно, бомба експлодираше пред атинското претставништво на американската банка Џи Пи Морган.
XS
SM
MD
LG