Достапни линкови

Силен земјотрес во Кина, засега нема извештаи за жртви


Силен земјотрес изутринава ја потресе Кина, во близина на границата со Русија. Земјотресот бил со интензитет од 6.7 степени според Рихтеровата скала, а засега нема извештаи за жртви и штети. Единствено е јавено дека високите згради во Пекинг се нишале една минута.
XS
SM
MD
LG