Достапни линкови

Обвинение против Русин за трговија со оружје


Американски обвинители повторно покренаа обвиненија против Русинот Виктор Боут кој е осомничен за трговија со оружје. Боут, кој е познат и под прекарот „трговец на смртта“ се товари за прекршување на резолуција на Обединетите нации со која треба да се сопре крвопролевањето во Африка.
XS
SM
MD
LG