Достапни линкови

Ослободени осум Американци осомничени за киднапирање деца од Хаити


Осуммина Американци се пуштени од затворот во Порт о Пренс и се заминати од Хаити. Осуммината мисионери, дел од десетчлена група, беа осмничени за киднапирање деца по катастрофалниот земјотрес на Хаити минатиот месец. Двајцата лидери на групата мисионери се уште се во затвор.
XS
SM
MD
LG