Достапни линкови

Средба Обама- Далај Лама


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Белата Куќа треба да се сретне со тибетскиот духовен водач Далај Лама. Најавата за средбата предизвика реакции од Кина. Официјален Пекинг го смета тибетскиот будистички лидер за сепаратист.
XS
SM
MD
LG