Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо со локален дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во западните и крајните југоисточни делови. Наместа ќе дува умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура се движи од три до седум, а дневната ќе биде од девет до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно. Утринската температура се спушти до четири, а дневната ќе достигне до 10 степени.
XS
SM
MD
LG