Достапни линкови

Странски државјани обвинети за нелегален собир и влез во Иран


Иранскиот јавен обвинител соопшти дека двајца од петте странски државјани што беа уапсени минатата недела на Денот на исламската револуција, ќе бидат обвинети. Рускиот државјанин ќе биде обвинет за нелегално влегување во земјата, а авганистанскиот државјанин ќе биде обвинет за учество во нелегален собир, се вели во соопштението. Другите тројца странци се ослободени од притвор, јавува новинската агенција Исна.
XS
SM
MD
LG