Достапни линкови

Милошоски:Во интерес на ЕУ е Македонија да се интегрира во Унијата


На Македонија нема да и пречи посериозно внимание од авторитетите од Европската Унија за решавање на спорот со името. Ова денеска го изјави министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски. Тој додаде дека во интерес на Европската Унија е Македонија и Унијата што побрзо да влезат заеднички во проектот за наше интегрирање во полноправно членство и во интерес на Грција е да може наместо да го блокира процесот, да ги подржи интеграциите на нашиот регион во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG