Достапни линкови

Македонскиот Парламент денеска ќе расправа за законот за пушење


Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 93-та седница.
Меѓу другите на дневен ред пред пратениците е и Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за заштита од пушењето, во прво читање, поднесен од пратениците на ВМРО - ДПМНЕ и од СДСМ.
XS
SM
MD
LG