Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во јужен Вазиристан


Во напад со американско беспилатно летало, според пакистански извори, биле убиени тројца милитанти во јужен Вазиристан. Ова е втор напад врз селото Тапи – упориште на талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG