Достапни линкови

Русија ја одложи доставата на С - 300 за Иран


Доставата на одбранбениот систем за Иран е одложена поради технички проблеми, изјави Александар Фомин заменик шеф на руската федерална служба за воена и техничка соработка. Соединетите Држави и Израел изразија загриженост поради договорот на Русија за му извезе на Иран одбранбен систем С – 300, кој може да се користи за одбрана на нуклеарните капацитети.
XS
SM
MD
LG