Достапни линкови

Американски сенатори во Македонија


Денеска во Македонија ќе престојуваат американските сенатори Џорџ Војнович и Џин Шакин. Тие во текот на денот ќе бидат примени од македонскиот премиер Никола Груевски, се наведува во краткото соопштение од владата.
XS
SM
MD
LG