Достапни линкови

Белгискиот премиер денеска во Србија


Белгискиот премиер Ив Летерм со посетата на Белград ја продолжува турнејата по балканските земји. Тој денеска ќе се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ и со премиерот Мирко Цветковиќ. Вчера Летерм престојуваше во Албанија и во Црна Гора.
XS
SM
MD
LG