Достапни линкови

Во 2009-та убиени 70 новинари


Најмалку 70 новинари се убиени на задача во 2009-та година, соопшти Комитетот за заштита на новинари во најновиот извештај. Најмногу претставници на медиуми биле убиени на Филипини и во Сомалија, каде што во заседи само во ноември загинале 31 новинар.
XS
SM
MD
LG