Достапни линкови

Победи на Манчестер и Лион во Лигата на шампионите


Во првите осминафинални натпревари од Лигата на шампионите во фудбал синоќа Манчестер Јунајтед како гостин го совлада Милан со 3-2, а Олимпик од Лион дома беше подобар од Реал Мадрид со 1-0. Денеска се играат уште две средби од осминафиналето. Се среќаваат Баерн- Фиорентина и Порто- Арсенал.
XS
SM
MD
LG