Достапни линкови

Иран е подготвен да размени нуклерано гориво „дури и со Америка“


Иранскиот претседател, Махмуд Ахмадинеџад денеска изјави дека преговорите за размена на нуклерано гориво се уште се во тек. Ахмадинеџад додаде дека е подготвен да разменува нулеарно гориво „ дури и со Америка“ се додека трансферот е симултан. Минатата недела тој нареди да започне процесот на збогатување со ураниум и покрај заканите на Обединетите Нации дека ќе следуваат нови санкции .
XS
SM
MD
LG