Достапни линкови

Русија вели дека не е исклучена можноста за санкции врз Иран


Кремљ соопшти дека санкциите за Иран не можат да бидат исклучени ако Иран ги оправда стравувањата на меѓународната заедница за злоупотреба на нуклеарната програма. Потпаролот на претседателот Дмитри Медведев, Наталија Тимакова изјави дека Иран треба да ја подобри соработката со Меѓународната Агенција за Нуклеарна Енергија.
XS
SM
MD
LG