Достапни линкови

Уште три цивилни жртви во АвганистанУште тројца авганистански цивили загинале при сојузничката анти-талибанска операција во авганистанскиот град Марџах, соопшти НАТО. Околу 15 илјади НАТО и авганистански војници ја продолжуваат масовната акција во провинцијата Хелманд, која е упориште на талибанците.
XS
SM
MD
LG