Достапни линкови

Грчките цариници започнаа тридневен штрајк


Грчите цариници денеска започнаа тридневен штрајк во знак на протест против владините мерки за штедење. До штрајкот доаѓа еден ден откако министрите за финансии од евро-зоната и препорачаа на Грција во рок од 30 дена да превземе дополнителни мерки за штедење за да го намали огромниот буџетски дефицит. Денеска за буџетските проблеми на Грција расправаат министрите за финансии на сите 27 земји членки на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG