Достапни линкови

Маоистите убиле 24-ца полицајци во Индија


Во напад на маоистичките бунтовници врз една полициска база во источниот дел на Индија загинале 24-ца полицајци, е соопштено денеска во Калкута. Според еден од маоистоичките лидери, нападот бил одговор на неодамна покренатата владина офанзива против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG