Достапни линкови

ЕК побара објаснување од Грција за погрешните буџетски податоци


Европската Комисија побара објаснување од Грција за начинот на кој успеала да покаже погрешни податоци за буџетскиот дефицит јавуваат новинските агенции.Грција треба да објасни како со сложени финансиски зделки прикажувала помал буџетски дефицит во отчетувањата од 2001-та година.Како што јавуват агенциите Еврпската Комисија и дала на Грција рок до крајот на февруари да објасни за сето тоа.
XS
SM
MD
LG