Достапни линкови

Во железничка несреќа кај Брисел загинале 11 луѓе


Во железничката сообраќајна несреќа во близина на Брисел загинале 11 луѓе, соопштија локалните власти. Агенциите претходно известуваа дека во несреќата загинале 20-тина луѓе. Причина за сударот на двата воза е снегот, објаснуваат властите. Железничкиот сообраќај меѓу Брисел и главните градови на Франција, Германија и Холандија е во прекин.
XS
SM
MD
LG