Достапни линкови

Опозициски лидер во Иран ослободен со кауција


Иран го пушти од затвор со кауција опозицискиот лидер и поранешниот министер за надворешни работи Мохсен Аминџадех. Тој бил уапсен затоа што учествувал во антивладините протести минатата година, јавува новинската агенција Исна. Кауцијата чинела 700 илјади долари.
XS
SM
MD
LG