Достапни линкови

Најмалку тројца милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека претпоствуваат дека американски авиони испукале проектили со кои убиле тројца милитанти во северен Вазиристан. Целта на авионите било селото Тапи кој се наоѓа во близина на градот Мираншах за кој се претпоствува дека е главно упориште на Талибанци и припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG