Достапни линкови

Нетанјаху во посета на Русија


Израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху денеска во Москва треба да се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев. Нетанјаху изјавил дека ќе побара од Медведев да поддржи санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Русија соопшти дека нема да се противи на новите санкции на ОН против Иран, откако Техеран објави дека збогатува ураниум.
XS
SM
MD
LG