Достапни линкови

Во Газа уапсен британски новинар


Полицијата на Хамас уапсила британскиот новинар во појасот Газа. Портпаролот на Министерството за внатрешни работи , Ехаб Ал Гсаин, изјавил дека бил уапсен независниот дописник Пол Мартин. Портпаролот соопштил дека од британскиот новинар добиле признание дека направил престапи против палестинскиот закон, со што и наштетил на безбедноста на земјата. Уапсениот новинар пишувал за „Мироу„ и за „Тајмс“, како и за интернет сајтот на Би-Би-Си.
XS
SM
MD
LG