Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска, претпладне ќе биде променливо облачно и постудено со слаби локални врнежи од снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура се движи од -2 до -3 степени, а дневната од 1 до 7 степени.
Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд и снег,температурата ќе се движи од 1 до 3 степени.
XS
SM
MD
LG