Достапни линкови

Клинтон: Иран да размисли за својата опасна нуклерана политика


Државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Хилари Клинтон денеска го повика Иран повторно да ја разгледа својата како што таа ја нарече „ опасна “ нуклеарна политика. Клинтон додаде дека ставот на Техеран не му остава на светот ништо повеќе , туку само да воведе „ поголеми трошоци“ за провокативните чекори што ги прави со нуклерната политика. Клинтон денеска беше во посета на Блискиот исток каде што побара од арапските дипломати да извршат притисок врз Иран поради неговите нуклерани амбиции.
XS
SM
MD
LG