Достапни линкови

Поплавено пелагониско поле


Пелагониското поле е поплавено од надојдените локални реки , јавува македонската новинска агенција МИА.Во последниве десет часа поплавени се домовите на жителите на селото Ерги и 5 илјади хектари земјиште.Причина за поплавите се обилните дождови и неисчистените речни канали околку оваа област, известува МИА.
XS
SM
MD
LG