Достапни линкови

Турција да посредува меѓу Техеран и Западните земји


Турскиот премиер Реџеп Ердоган денеска изјави дека неговата земја е подготвена да им послужи како место на размена на нуклерано гориво меѓу Техеран и Западот. Ердоган додал дека ваквиот предлог доаѓа од Меѓународната Агенција за Нуклерана Енергија која предложила Турција да посредува во размената на ураниум.
XS
SM
MD
LG