Достапни линкови

Експлозии на бомби пред Владата и Врховниот Суд во Тајланд


Тајландска новинска агеница соопшти дека една бомба експлодирала во близина на седиштето на Владата, а друга во близина на Врховниот суд на Тајланд. Агенцијата известува дека засега нема жртви, а причинета е само материјална штета.
XS
SM
MD
LG