Достапни линкови

Демонстрации во Либан


Повеќе од 300 илјади демостранти се собрани во Бејрут по повод петгодишнина од атентатот на поранешниот либански премиер Рафик Харири. Либанскиот министер за надворешни работи изрази надеж дека Соединетите Американски Држави конечно ќе истражат кој стои зад овој атентат.
XS
SM
MD
LG