Достапни линкови

Терористички напад во Индија


Индиските власти соопштија дека најмалку 9 луѓе загинале, а 60-тина се ранети при експлозија на бомба. Бомбата била оставена во торба пред ресторан во јужниот дел на Индија. Властите сметаат дека ова е терористички напад и велат дека ќе почекаат да ги видат резултатите од истрагата пред да почнат со обвинувања.
XS
SM
MD
LG