Достапни линкови

Најмалку 7 луѓе се уапсени за немирите во Ванкувер


Полицијата во Ванкувер соопшти дека уапсила 7 луѓе кои правеле неред за време на протестите против одржувањето на Олимписките игри во канадскиот град. Полицијата вчера потврди дека 200 демонстарнти облечени во црно кршеле излози на неколку објекти. Нема повредени. Уапсените се обвинети за нелегално носење на оружје и за напад.
XS
SM
MD
LG