Достапни линкови

Најмалку 8 луѓе загинале при терористички напад во Индија


Индиските власти соопштија дека најмалку 8 луѓе загинаа и над 20 се ранети денеска при експлозија на бомба во јужниот дел на Индија. Во овој терористички напад како што го опишуваат властите загинале 7 странци. Во соопштението се вели дека се очекува бројот на загинати уште да се зголеми.

XS
SM
MD
LG