Достапни линкови

Престрелки во Ингушетија


Руските власти соопштија дека неколку луѓе загинале во престрелката која трае веќе втор ден меѓу полицијата и бунтовниците во Ингушетија. Во кабинетот на претседателот на Ингушетија соопштија дека двајца жители се повредени и десетици милитанати загинале во судирите со полицијата.
XS
SM
MD
LG