Достапни линкови

Протести во Стразбур


Илјадници Курди денеска протестираа во Стразбур за подршка на лидерот на Курдската работничка партија , Абдула Оџалан, известуваат француските агенции. Протестот бил организиран по повод 11годишнината од апсењето на Оџалан и бараа негово ослободување како и решение за курдското прашање.
XS
SM
MD
LG