Достапни линкови

Одложени ски-натпреварите во Ванкувер


Организаторите на Олимписките игри соопштија дека натпреварите во машко скијање ќе бидат одложени за најмалку два дена поради несоодветни временски услови. Меѓународната скијачка федреација соопшти дека поради снегот и дождот се создадени невозможни услови за скијање. Подобрување на времето и условите за скијање со очекува в понеделник.
XS
SM
MD
LG